Vytisknout tuto stránku

Přístaviště a tábořiště Uherský Ostroh

Přístaviště Uherský Ostroh na Baťově kanále

Nachází se na pravém břehu řeky Moravy v km 22,2  plavební cesty  na úrovni nájezdu do plavební komory Uherský Ostroh. Je situováno jako součást areálu sportovní haly téměř v centru města  a v provozu je v plavební sezoně každý plavební den (mimo pondělí, kdy jsou mimo provoz plavební komory, po celou sezonu - květen a září  pá-ne , červen až srpen út-ne). Zřízeno bylo v srpnu roku 2013 a je svým vybavením a umístěním nad standardem ostatních přístavišť na plavební trase Baťova kanálu. Pro lodě plovoucí po proudu od Uherského Hradiště je poslední možností zakotvení  před uzavřením plavebních komor. Mezi plavebními komorami Uherský Ostroh - Veselí nad Moravou není žádné další kotviště mimo několika malých soukromých mol. Pro lodě plovoucí proti proudu od Veselí nad Moravou je přístaviště jedinou možností kotvení v civilizaci mezi komorami Uherský Ostroh - Nedakonice.

Popis:možnost kotvení plavidel přes den i noc, využití hygienického zázemí, wifi, zdroj elektrické energie, zdroj pitné vody, výlevka chemických WC, venkovní posezení pod pergolou

Přístaviště má nové sociální zařízení, součástí je i venkovní posezení pod pergolou, která byla zřízena pro možnost posnídat, či večer posedět pod střechou. Kotviště je v klidné lokalitě téměř v centru města. Restaurace, obchod, cukrárna se zmrzlinou, zámek a náměstí jsou vzdálené cca 300m. Zámek nabízí možnost návštěvy věže, zámecké galerie a podzemí, které je nejen u dětských návštěvníků velmi oblíbené. Z místa je možné podniknout cyklovýlety do okolí, nebo se jen projet po kraji. Komora Baťova kanálu je naproti kotvišti na protějším břehu řeky Moravy. Kotviště je na pravém břehu Moravy nad horní vpustí do komory Uherský Ostroh.

 

Ceník služeb:

Kotvení lodí přes noc 100,-Kč/loď + 50Kč/osoba/noc

Sprchy 50,-Kč/1 osoba v době provozu komor a pracovní doby správce
8:30 - 10.00 hod a 18:00 - 20:30 hod

Dobíjení lodních akumulátorů nad 1 hod. 50,-Kč

Využití sportovní haly – po dohodě se správcem dle činnosti

Ostatní služby - zdarma

 

tel. správce přístaviště 607007594 , email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

IMG 0917

pristaviste

IMG 0940