Vytisknout tuto stránku

Mažoretky

mazoretky web Skupina ostrožských mažoretek byla založena v roce 2016 pod vedením Zuzany Svinkové. V současnosti působí při školním klubu Základní školy Uherský Ostroh. Hlavním cílem je nejen rozšiřování schopností a dovedností dětí v oblasti sportu a tance, ale především rozvíjení týmového ducha.

Mažoretky se každoročně účastní pohárových soutěží i národního šampionátu České Mažoretkové Federace. Skupina se pravidelně kvalifikuje na Mistrovství České republiky, kde děvčata získávají medailová umístění ve formacích s hůlkou i pompony. Mezi největší úspěchy patří postup na Mistrovství Evropy z roku 2017. 

V nabídce máme vždy několik různých vystoupení vhodných na sportovní i kulturní akce. Jsme součástí programu módních přehlídek butiku, se kterým dlouhodobě spolupracujeme, díky kterému předvádíme své umění po celém Zlínském i Jihomoravském kraji. V roce 2019 se našemu klubu podařilo poprvé zorganizovat seminář pro mažoretky z celé Moravy. 

V budoucnosti přivítáme všechna děvčata, která ráda tančí a chtěla by se přidat do našeho týmu. Více informací naleznete na facebookové stránce Mažoretky Uherský Ostroh fanpage.